Miro Šmajda rozghovor

12. března 2010 v 14:28 | ♫♫♫ketty♥♥♥
Korunní princ Česko-Slovenské SuperStar MIRO ŠMAJDA si neumí představit život bez sportu a sázení. Tento velký rozhovor jsem pro vás našla a přeložila. Tak snad se vám bude líbit tak, jako mně.
"Paráda!" vykřikl Miro Šmajda, když jsem ho oslovili se žádostí o rozhovor o SPORTU. "K sportu s malým i veľkým ,S' mám mimořádně kladný vztah. Krom toho konečně to bude interview na jiné téma. Nebudou to ty stejné či podobné otázky, které jsem v posledních třech mesíců dostával," vypověděl stříbrný princ Česko-Slovenské SuperStar. Takže bavte se - Miro Šmajda trochu jinak, než ho znáte!

ROZHOVOR V CELÉM ČLÁNKU


SÁZENÍ

Co vás táhne ke sportu?
"Mým životem je muzika a právě sport. Odmalička jsem sportoval. Aktivně jsem hrával fotbal. V pohybu se snažím být i nyní. Navíc díky sportu jsem si sem tam i vydělal. "

Jak to myslíte?
"Sázím v Niké. Je to moje velké hobby. Se sázením jsem vlastně začal už ve dvanácti letech. Tak jsem si přivydělával ke kapesnému. "

Tipovat se však může až od osmnácti, to snad víte?
"Samozřejmě. Vždy se však našel nějaký, dobrý člověk ', který mi podal tiket zda vybral výhru. Naštěstí, to už mám za sebou a teď klidně chodím do sázkové kanceláře sám. "

Zdá se, že jste v plusových číslech.
"Ano, jsem a prakticky vždy jsem také byl."

Jakou největší částku jste vyhrál?
"Nikdy to nebyl nějaký obrovský, balík '. Ale už několikrát jsem za moje správné tipy zinkasoval pár tisíců. Samozřejmě, že v korunách. "

Už jste se někdy i výrazněji "prohrál"?
"Ne. Snažím se tipovat rozumně. Takže i když prohraju, tak to nejsou velké peníze. "

Jaké sporty se nejčastěji objevují na vašich tiketech?
"U mě to vyhrává fotbal a hokej, ale občas jsem se, zatoulal ', řekněme, i k basketbalu."

Sázíte často?
"Během SuperStar jsem na to neměl tolik času, jako bych chtěl, ale jinak jsem pravidelný sázkař. Mám velmi rád páteční nabídku, kdy se hrají hokejové soutěže, pak třeba dávám i na druhou nizozemskou fotbalovou ligu. No a potom je to paráda během víkendů. To je nabídka opravdu bohatá. "

Máte svůj oblíbený klub, který vás "táhne"?
"Ani ne, ale je pravda, že před takovými třemi-čtyřmi lety jsem preferoval Everton. Každý ho v anglické lize odepisoval, ale on, zabodoval '. Poslední dvě sezóny se dá spolehnout i na nizozemské Twente. To mi i díky Minova Stochov dělá radost. "

Říkáte, že během SuperStar jste na svého koníčka neměl mnoho času. Jak jste to řešil?
"Pěvecká soutěž mě v tomto opravdu omezovala. Ale našel jsem si ve dvou obchodních centrech pobočku Niké a tam jsem chodil, když se dalo. "

Poznávali vás lidé?
"Ano. Z jejich pohledů se dalo vycítit, že jsou překvapeni z toho, co tam ten Šmajda dělá ... "

Také vás někdo požádal o tip?
"Pamatuji se, že když naši fotbalisté hráli přípravný zápas na tehelným poli s USA, tak mnoho lidí v mém okolí tvrdilo, že prohrajeme. Ja jsem je naopak přesvědčoval, že to bude, jednotka '. Tak to tak bylo. "

Zajímá vás z deníku Sport pouze kurzový lístek Niké nebo si přečtete i články?
"Čtu všechno. Během SuperStar jsem se k novinám až tak často nedostal. Abych byl v obraze, tak jsem v hotelovém pokoji alespoň, surfoval 'po sportovních kanálech a po teletextu. Ale vždy, když jsme jeli například do Prahy, nebo na autogramiády, tak jsem hned na první pumpě kupoval Sport. "

FOTBALISTA

Jakou máte sportovní minulost?
"Do čtrnácti let jsem hrál fotbal v mládežnických družstvech dnešního MFK Košice. Trénovali jsme na Peres. Měl jsem však nějaké problémy se slabinami, a tak jsem musel skončit. O rok na to jsem se začal věnovat hudbě. "

Čistě teoreticky. Mohl z Miroslava Šmajdy vyrůst alespoň ligový fotbalista?
"Těžko říct. Hrával jsem v záloze, celkem se mi dařilo. Ale u nás jsme měli a máme spoustu šikovných chlapců, takže nevím, zda bych to dotáhl až do ligy. "

Zahrajete si ještě občas fotbal?
"Samozřejmě! S partou v tělocvičně nebo na umělé trávě. Já bez fotbalu a sportu nemohu žít. "

Pokud by vás Mufuza, tedy mužstvo fotbalových zázraků, za které hraje například i SuperStárista Tomáš Bezdeda, pozvala do svého družstva, přišel byste?
"Jednoznačně! Byla by to pro mě velká čest. Věřím, že bych se výkonem na hřišti neztratil. "

Čemu se věnujete ještě kromě fotbalu?
"Například aikidu. Je pravda, že v poslední době jsem ho zanedbával, ale v novém roce se chci k němu vrátit. Je to bojové umění, které podporuje nejen fyzickou, ale i psychickou vyspělost. "

Během vašich vystoupení v SuperStar jste dokázal, že s fyzickou kondicí nemáte problémy. "Děláte" na sobě?
"Snažím se udržovat v, kondici '. Pravidelně cvičím, běhám třikrát až čtyřikrát týdně. Mou dávkou je dvacet až třicet 250-metrových koleček. "

Jste na nějaký sport "dřevo"?
"Ani bych neřekl. , Nemusel 'jsem gymnastiku, ale i k té jsem si našel cestu. Raději mám však kolektivní, než individuální sporty. "

FANOUŠEK

Jste sportovním fanouškem, kterého lze potkat i na stadionech?
"Ano. V Košicích chodím na hokej i na fotbal. "

Pro košické fanoušky jsou "nepřáteli" číslo jedna Slovanisti. Vy jste teď strávil dost dlouhý čas v Bratislavě, takže jste vlastně byl v jámě Leonově ...
"Já to takhle neberu. Ti, pro které jsou jiné kluby, nepřáteli ', si neuvědomují, že všichni jsme Slováci. Například když hrál Slovan v evropských fotbalových pohárech, tak jsem mu fandil. Vždyť i Belasí jsou naši! Dobře, na domácí scéně jistou překáračku akceptuji, ale když hraje reprezentace, tak je přece jedno, zda jsou v ní Košičané, Bratislavané nebo Banskobystřičané. Jsou to všechno Slováci, kterým je třeba držet palce. "

Znamená to, že nejste košický patriot?
"To jsem neřekl. Jsem! Ale mně se například v takovém hokeji líbí i Skalica. To, co předváděla v posledních sezónách, byla paráda. Teď zase šlape Banská Bystřice. Vždy by to mělo být o soutěživosti, o tom, kdo je lepší. A ten ať i vyhraje. "

Studujete architekturu. Jak se vám "líbí" na našich stadionech?
"To je jeden velký průšvih! Jsou otřesné a k tomu je jich i velmi málo. Až se nechce věřit, že i v takových podmínkách máme takovou bohatou líheň a tolik talentů. U nás se rozhazují peníze na všelijaké kraviny, ale aby se našli na sport a zdraví, to ne. V takovém Finsku, Švédsku či v Rusku jsou pomalu i v té nejposlednější vesnici lepší po sportovní stánce, než u nás ve velkém městě. "

NEDVĚD

Během SuperStar se "provalilo", že jste rodina s českou fotbalovou legendou Pavlem Nedvědem. Sdělte nám o vašem příbuzenském vztahu více.
"Moje babička je sestřenicí jeho starého otce. Že jsme rodina, to jsem však dlouho nevěděl. Když jsem byl malý a sledovali jsme v televizi zápas, ve kterém hrál on, tak jsme se při pohledu na něj smáli, že to není Nedvěd, ale že to hraje Mirko ... Mohly za to blonďaté vlasy. I moji bratranci na Moravě jsou blonďáci, ale že mám něco společného s Pavlem, to bylo pro mě dlouho, utajené '. "

Prý jste spolu v pravidelném kontaktu?
"Spojila nás SuperStar. Já jsem v nějakém rozhovoru pouze na okraj zmínil náš příbuzenský vztah. Dostalo se to do jeho uší, ověřil si to. Máme na sebe telefonní čísla, esemeskujem si. Chtěl mě i přijít povzbudit přímo na SuperStar, bohužel byl zaneprázdněn, a tak mu to nevyšlo. "

Myslíte si, že se někdy setkáte?
"Určitě ano! Chceme se oba setkat. Musíme jen najít vhodný termín. "

Mimochodem, váš účes jste ladil na Nedvěda?
"Ne, vlasy mám na Šmajdu..."

NEDVĚD O ŠMAJDOVI

"Nepoznal jsem ho. Objevily jsme se až během SuperStar. Můj otec telefonoval tetě a ta mu potvrdila, že Miro je náš příbuzný. Jsem rád, že můžeme být opět na někoho hrdí. Soutěž jsem pozorně sledoval, velmi jsem mu držel palce. Jsme sice pouze vzdáleni bratranci, ale je to můj příbuzný a to mi stačí. Vůbec jsem nečekal, že SuperStar tak bravurně zvládne. Myslel jsem, že bude mít nějakou krizi. Například v kole věnovaném písním Karla Gotta. Byla to paráda, dal to skoro tak, jak sám, mistr. Fantastický byl i v rockovém kole. Udivuje mě, že někdo z našeho rodu má takový hlas. Například já jsem úplný tragický zpěvák, "vyjádřil se pro české média Pavel Nedvěd.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama